Historie KTO

1949

Založení strojní fakulty a zároveň zahájení výuky technologie obrábění přednášenou Doc. Ing. Alexanemdr Červeným, CSc. Technologie obrábění patří pod Katedru obráběcích strojů (KOS), kterou vedl prof. Přemysl Breník

1966

Vzniká katedra obrábění a ekonomiky (KOE), kterou vedl prof. Miroslav Bartuška.

1968

Vznik samostatné katedry technologie obrábění (KTO), kterou zprvu vedl prof. Ing. Miroslav Bartuška,poté Doc. Ing. Alexandr Červený, CSc.

1972

Vznikla katedra technologie a řízení výroby KTR vedená Prof. Jindřichem Strakou.

1988

z katedry se oddělují oblasti materiálu a strojírenské metalurgie. Změna názvu na katedru obrábění a řízení výroby KOŘ. Vedoucím se stal Doc. Jaromír Jaren.

1989

katedru KOŘ vede Prof. Edvard Leeder. Přestupem skupiny pro ekonomiku a řízení do nově vzniklé katedry KPV, činnost katedry KOŘ, skončila a část obrábění se vrátila k původnímu označení katedry: Katedra Technologie Obrábění (KTO), kterou vedl Doc. Josef Škarda.

Přestěhování do univerzitního objektu na Borských polích

Doc. Ing. Jan Řehoř Ph.D. se ujímá vedení katedry

2012

Vybudování pracoviště pětiosého obrábění v budově vědeckotechnického parku (VTP)

2013

Katedra technologie obrábění se se svým strojním vybavením stává částí Regionálního technologického institutu

2022

Katedra technologie ve spolupráci s Regionálním technologickým institutem Fakuly strojní, jako jediná ze zvělávacích isntitucí získává, již 3 Zlatou medaily na Strojírenském veletrhu v Brně.

2022

Novým vedoucím katedry se stává Doc. Ing. Miroslav Zetek, Ph.D.